Hva kan vi forvente fra rentemarkedet i 2023?
Tid: Tirsdag 14. februar kl. 11:00 -11:30
Hva kan vi forvente fra rentemarkedet i 2023?
2022 ble et uvanlig år i rentemarkedet med økte kredittpåslag og stigende nominelle renter. En kraftig inflasjonsoppgang med dertil følgende rentehevninger fra sentralbankene verden over ble melodien gjennom fjoråret - og fortsatt er det forventninger om ytterligere rentehevinger.
Hvilke muligheter gir dette i rentemarkedet fremover? Og hvilke muligheter gir det oss som forvalter ulike aktive fond i det norske rentemarkedet?
Vi inviterer til rentewebinar den 14. februar klokken 11.00 med Haavard Bruland og våre renteforvaltere Jacob Børs Lind og Nikola Olsen. De vil i dette webinaret gi et innblikk i deres analyseprosesser og hvordan de oppfatter markedet for tiden. De vil også gi sine betraktninger rundt rente- og kredittpåslags-utviklingen fremover og hva vi kan forvente av avkastning i de ulike fondene de neste 12 månedene. I tillegg vil de komme innom nye utviklingstrekk i markedet inkludert ansvarlige og «grønne» obligasjonslån.
Påmelding
Påmelding gjelder for hele webinarserien. Dette gir tilgang til live-sendingene, og opptak i etterkant.
Når du har meldt deg på, vil du få en bekreftelse på mail. Vi sørger deretter for å holde deg oppdatert på kommende webinar, og sender en påminnelse med lenke til sendingen i forkant av hvert webinar.
Foredragsholdere
Nikola Olsen
Senior porteføljeforvalter i Danske Bank Norge
Nikola Olsen jobber som senior porteføljeforvalter, med norske renter. Han har jobbet med rentemarkedet i Danske Bank-systemet siden 2003, og har vært del av det samme teamet siden.
Nikola er utdannet siviløkonom fra Høgskolen i Agder, og har også tilleggsutdanninger som renteanalytiker, porteføljeforvalterstudiet og kredittanalyse.
Haavard Bruland
Head of Institutional Clients
Haavard Bruland er ansvarlig for rådgivning og oppfølging av institusjonelle kunder i Danske Invest. Han har vært i Danske Invest siden 2005
Jacob Børs Lind
Leder for norske renter
Jacob Børs Lind er leder for norske renter. Han har jobbet i Danske Invest siden 2003. Jacob er sivilingeniør fra NTH i industriell økonomi, og er også autorisert kredittforvalter NFF.
Webinar: Hvordan jobber en renteforvalter?
Nikola Olsen har vært en del av det samme teamet i snart 20 år, og har vært med på å bygge opp en portefølje innen renteforvaltning som har gått fra 2 til 50 milliarder. Investering i aksjer har bredere omtale enn investeringer i rentemarkedet, men interessen for rentemarkedet øker. Få innsikt i driverne i rentemarkedet når Aleksander Ramløff Dahl tar et dypdykk i forvaltning av rentebærende plasseringer sammen med senior porteføljeforvalter Nikola Olsen.
Bli bedre kjent med Nikola Olsen